Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 999 Kč a máte dopravu po ČR ZDARMA
  • Štítky blogu
Novinky
05.12.2019
ADRENALINE BAITS A MIDDY QUARTIX 2021
Nově u nás budete moci nakupovat nástrahy a method mixy soustředěbé zejména na lov kaprů, ale i rychlé feederové lovy od značky Garant Baits !   V r... číst celé
Zobrazit všechny novinky

KAPRAŘINA A BARBEL

PARMA....ryba, která mne vystřelila do jiné rybářské dimenze

Jako každý správný rybář jsem toužil překonávat své hranice rybolovu. Dříve jsem sedával u prutů dlouhé hodiny a čekal na břehu Moravy nebo Bečvy na záběr. Ne vždy to bylo jednoduché a ne vždy jsem odcházel s pocitem dobře odvedené práce.  Možná je to pradávná lovecká vášeň, instinkt, který mi tenkrát dal dost sily a motivace abych byl vytrvalí. S přibývajícím věkem přicházeli nové a nové zážitky které jsou opravdu nezapomenutelné  a zkušenosti které si střežím jako oko v hlavě , nové výzvy, které jsem nemohl prostě odmítnout. Jednou z posledních výzev byla parma. O téhle rybě jsem věděl jen základ, jak taková parma  vypadá, kde se pohybuje co všechno dokáže a čím se živý. Čím hlouběji jsem se o tyhle ryby zajímal věděl jsem že to bude nezapomenutelný zážitek.  Cíl byl tedy jasný PARMA.
Díky možnostem které mám v rámci TEAMU KODEX  jsem zvolil jednoduchou metodu výběru jak prutu, tak návnady. Jasnou volbou proto byl 2 dílný prut Kodex Twin-Tip QX-i Barbel Rod,který je na tyhle ryby prostě jak dělaný. Krásně pracuje a padne do ruky jako ulity.  Jako návnadu jsem zvolil chytací pelety Black halibut – Garlic o průměru 14 mm. 
Při příchodu k vodě kdy jsem si vytipoval místo kde by se mohly parmy nacházet jsem navázal prut a návnady a vyrazil jsem blíže k proudu. Po pár minutách chytáni na cit se konečně dostavila parma. Záběr byl neskutečny silon mi sjel s polštářku a už jsem jen viděl vlasec ve době jak parma s úplnou lehkostí odjíždí přímo do proudu. Nicméně mě QX-i zachránilo. Neskutečně výborně odvedená práce, prut se krásně prohnut až jsem měl strach že praskne ale ON prostě ne. Držel krásně tvar, pracoval tak jak měl a já si užíval svou první parmu na prutě. 
Vše jsem tak docela razantně přehodnotil. Rybařina OK, ale PARMA je prostě PARMA. Neskutečně bojovná ryba ale naše nástrahy od GARANT BAITS  prostě nenechají žádnou rybu klidně spát.

         

Hynek Dostál
-----------------------------------------------------------------------
Dva silní bojovníci a na závěr noční "pan" KAPR z hloubky

Dovolte abych se s vámi podělil o své úspěchy z mojí 3 dení výpravy z minulého týdne. Všechny tyto krásné ryby se povedli na nástrahy od Garantu.

Druhý den po té , co jsem si připravil lovné místo se začalo konečně dařit dle mých představ. Ale abych nepředbíhal.. Od prvního nadšení jsem měl pocit, že všechno co jsem udělal je proti mě. Ryby braly jen občas a o žádné úžasné kusy se rozhodně nejednalo ..Byl jsem ale rád, že se aspoň něco děje :-) Druhý den odpoledne, když stále vlahý rybolov pokračoval ve stejném duchu jsem si řekl, že musím udělat nějakou změnu. na 1 prut jsem pověsil 24mm Acidku a na druhý menší nástrahu Chytačku halibut, losos ...   a zavezl ještě o 50 m dál než jsme původně chytal. Za 2 h se rozjel první prut a po záseku jsem si byl konečně jistý, že mám na prutu rybu , která už něco váží. Při souboji s tímto kaprem se  náhle rozjel druhá prut a byl tu DOUBLE jako ze žurnálu :-) Oba opravdu bojovné kapry se podařilo úspěšně zdolat a potěšit se s nimi hezkým pohledem a 2 fotkami, jak můžete sami vidět . . Později se ale nic dalšího neopakovalo a odpoledne postupně přešlo ve temný večer. Nahozené pruty jsem stáhnu a řekl si , že na noc změním zcela nástrahy. Na pruty jsem nakonec navlékl svoje osvědčené  24mm  Játra/Scopex a Krab/kril a poslal je do temných hlubin :-) po 3,5 h příjemného odpočinku v bivaku to přišlo... Nádherná jízda plná síly od samého začátku a já jsem tušil, že jsem se asi dočkal.. Zásek - a hned po minutě bylo jasné že dočkal :D Noční tajemný boj plný očekávání a překvapení nakonec přinesl krásného lysce . 

 

-----------------------------------------------------------------------

Utajený bojovník

Krátký sobotní den strávený u vody po třech týdnech pracovních: dost teplé počasí, ale ryby aktivní , což bylo super.
Po dvou hodinách přišel krásný šupík. Přišel na BOILIE PLUM ACID od Garant Baits. Úžasný záběr! Po dalším náhozu během 10 minut
další záběr – neskutečně bojovná ryba … myslel jsem, že mi ten prut zlomí… Po chvilce zdolávání mi to ale urvala…muselo to být něco dost velikého…. Tentokrát jsem si to fakt užil!!
V odpoledních hodinách přisun dva záběry. Opět na BOILIE PLUM ACID / GARANT BAITS. Neskutečně šlapou tyhle nástrahy- úžasný chytáí na tyhle garanty 😊 Takže hned přišel krásný líneček. Zlatá ryba – TIP !!! A posléze opět neskutečný záběr – prut spadl málem do vody a krásný lyseček. Takže, pánové, výprava se víc než zdařila.

Za tým KODEX (Denis M.)

Zdravím všechny.

Chytej s námi – chytej s KODEX.

-----------------------------------------------------------------------

I krátká vycházka býva často úspěšná

O víkendu jsem zaskočil na 2h k vodě. Protože jsme neměl moc času, vsadil jsem na svoje osvědčené nástrahy od GB švestka a klobáska. Asi po 15min lovu přišel první záběr a krásný statný šupík byl v podběráku. Od té chvíle jsem se vlastně už nezastavil.. Skvělý den, skvěle fungující nástrahy, tak to má být ..... Ať se Vám také daří kamarádi rybáři . 😉

KODEX TEAM Denis  

 

 

-----------------------------------------------------------------------

GARANT BAITS opět garantoval

Gratulujeme rybáři k jeho úlovku na Garant Baits boilie HALIBUT LOSOS CHILLI 💯👌
Dobrá práce, Jen tak dál ...👍👍👍

 
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
ODBĚR NOVINEK
O ANGLING TACKLE
Firma Angling Tackle 
je předním dodavatelem
značek Middy, Kodex a
Adrenaline baits pro
Českou a Slovenskou
republiku. Díky našemu
přátelskému dobře
informovanému prodejnímu
týmu se stane Vaše
nakupování zábavou.

 

KONTAKT
Copyright 2019-2021 Angling Tackle Rybářský eshop
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz