Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 790 Kč a máte dopravu po ČR ZDARMA
  • Štítky blogu
Novinky
05.12.2019
ADRENALINE BAITS, HJG-DRESCHER A MIDDY QUARTIX
1 ) Nové feederové pruty YUKI Competition a vlasce z prpdukce SEAGUAR.Yuki Competition je Španělská značkay zaměřující se od roku 1999 na vývoj rybářs... číst celé
Zobrazit všechny novinky

KAPRAŘINA A BARBEL

S novinakymi k rybářské spokojenosti  

Dlouho jsem se rozhodoval nad výběrem pevného a velmi skladného kaprového prutu. Nakonec jsem si řekl, že vyzkouším kaprovou značku firmy MIDDY, která nese název KODEX. Zvolil jsem na první pohled zajímavý a pro mne ideální sestavení KODEX Kompressive T10 (3,25lb). Kolegové musím Vám říci, pokud nemáte v plánu daleké odhozy tak tento polo teleskopický proutek, který mne nadchnul nejel svým designem a pevností, ale i technologickým zpracováním používám už 2. týden je pecka ! Velmi dobře a přesně háže, můžu se na něj spolehnout i při opravdu velké rybě  a dokonale plní mé požadavky. věřím, že i jeho kratší bráchové T6 a T9 budou u vody takovými pracanty jako je tento. Doporučení na tyto pruty jsem dostal od kolegy, který vlastní řadu Cx-i a od prvopočátku jsme obdivoval jejich práci. Proto bych i já rád doporučil ostatním, aby vyzkoušeli tyhle modely!

Ať se vám daří u vody 

Marek K.

-----------------------------------------------------------------------

Team Kodex – výprava 25-28.9.2021 

Po náročném a vytíženém týdnu se jako každý den, potkávám na podvečer s mou milovanou ženou v našem vysněném domečku, kde usedáme ke stolu s dobrou večeří.  Jelikož je před námi prodloužený víkend rozhodl jsem se že se vydám na delší rybářskou výpravu a to buď sám, a nebo s přáteli. Jelikož mě tahle myšlenka provázela už delší dobu a tak jak já to umím ,,přemýšlím si nahlas“  nebyl jsem zřejmě jediný kdo měl stejnou touhu jako já strávit tento čas u vody.  Nabídka přišla od mého kolegy z práce, který již přesně věděl, kterou vodu bude chtít navštívit. Po dlouhé debatě doma sem dostal zelenou. Na nic jsem nečekal a hned jsem chystal vše potřebné, abych mohl hned ráno vyrazit za kolegou. 
Přípravu jsem nechtěl podcenit, a proto jsem tomuto věnoval velkou pozornost abych opravdu na nic nezapomenul. 
Je tu RÁNO ….. HURÁ ….. Zadávám souřadnice do navigace k místu o kterém jsem vůbec nevěděl, sedám do svého tanku a vyrážím za kolegou. Výhodou, pro mě bylo, že kolega, za kterým jsem vyrazil k vodě, byl na místě o den dříve, a tak mohl postavit základnu, zmapovat okolí a vodu a také zakrmit lovná místa. 
Když jsem dorazil na místo, kde budu  celé 4 dny padl jsem úžasem. Na první pohled moc pěkné a příjemné místo k úžasnému rybolovu. Přivítal jsem se s kolegou jak se sluší a patří a pak jsem vyrazil na své lovné místo. 
Snažil jsem se vybalit všechny potřebné věci co nejdříve, jelikož pohled na vodu mě nutil co nejdříve nahodit oba pruty do vody. Vsadil jsem na svoji ověřenou klasiku – Heavy feedery - o délce 3,90 která mě fungovala snad na všech vodách a které mě opravdu baví.  
Na pruty jsem zvolil opět klasiku method krmítko jen se mě nabízela otázka které. Buď použít MIDDY elastické method feeder small 30g které je výjimečné pro svůj design a samotnou jedinečnost nebo použít MIDDY Gripper SG in-Line.
Nakonec jsem se rozhodl pro obě varianty jelikož nelze ani jednomu vyčíst cokoli špatného ba naopak má spokojenost v tomhle směru je 100%.  Dolů pod krmítko KODEX výměnný obratlík č. 8 pro rychlou výměnu návazce. Návazec jsem zvolil s fluorocarbonu 0,22 mm a velmi ostré a kvalitní háčky od KODEXU velikosti 8.
Co za nástrahu a krmení ? …. V tomhle případě nebylo nad čím dlouze přemýšlet, volba byla předem  jasná, použil jsem 14 mm chytací peletu HALLY KRILL od Angling BAIT a pak jsem si namíchal v MX-5B do krmítka method mix RED KRILL od ADRENALINE.
Bylo nahozeno a vše mělo byt tak jak má a já byl nadmíru spokojený. Zanedlouho přichází první záběr, taková první vlaštovka. První 40 cm kapřík byl venku. Potěšil. Netrvalo opět moc dlouho a kapříci se opravdu rozjezdily. Venku jsem měl další 3 kapry a vše se pohybovalo okolo 50-60 cm. Po západu slunce aktivita ryb upadla na bod nula a já měl tak čas na dovybavení posledních drobností a připravení k večernímu spánku. 
Další den ráno jsem  pokračoval ve stejné technice a hlavně na stejném lovném místě které jsem si zaklipoval abych chytal opravdu na přesno. Na druhou stranu rybníka zrovna v té užší části se zabivakoval další rybář. Takže jsem měl defakto po lovném místě jelikož jsem zasahoval do jeho místa. No nic jedeme znova a tentokrát pořádně. Vytáhl jsem pruty z vody a šel jsem se kouknout podél břehu kde bych začal nahazovat. Jakmile jsem zpozoroval zajímavé místo v blízkosti menší hráze sedl jsem a pozoroval hladinu. Po nějaké době se ze dna začali objevovat bublinky a  slabší vítr mě šel směrem k mému místu kde jsem seděl  což byl pro moje nové lovné místo a samotný lov super znamení . TAK JO MÍSTO VYBRANÉ TAK JSDEME NA TO….. Udělal jsem menší koule ze včerejší směsi ADRENALINU a šel jsem si po dobrém uvážení zakrmit místo kde jsem chtěl nahazovat ……….. 
BOMBA ……. Najednou se to rozjezdilo a ja jsem nához co nához tahal jednu krásnější rybu za druhou. Bylo to až neskutečné. Nástraha a krmení společně pracuje PERFEKTNĚ.  Ten den jsem nachytal 14 krásných, zdravích kaprů a s toho se mě povedl krásný šupináč který měřil 88 cm a vážil 14 kg. Tenhle macík mě dal opravdu zabrat a nevzdával se a opravdu nedal nic zadarmo každý cm blíže k břehu byl opravdu vydřený. 
Ještě ten den jsem vytáhl krásné 2 jesetery  kteří mě opravdu moc potěšil a přidal celkově téhle výpravě na hodnotě. Dalším dnem to nekončilo scénář se opakoval. Při pohledu na ostatní rybáře okolo protějších břehů, mě docela znepokojoval jelikož jsem byl středem pozornosti což mě nebylo úplně komfortní. Ale co prostě mě to šlapalo DOBŘE ZVOLENÁ NÁSTRAHA A KRMENÍ. 
Poslední den nebyl o nic odlišný od předchozích jen energie byla na bodu nula. Krásna chytačka a super 4 dny u vody. Konkrétně tahle voda, kterou jsem mohl být součásti mě opravdu moc dala. Ne jen krásné úlovky ale také nezapomenutelné vzpomínky na které nebude nikdy možné zapomenout. 
Velké díky patří celému Teamu KODEX 

 


Za Team KODEX  …… DENIS

-----------------------------------------------------------------------

PARMA....ryba, která mne vystřelila do jiné rybářské dimenze

Jako každý správný rybář jsem toužil překonávat své hranice rybolovu. Dříve jsem sedával u prutů dlouhé hodiny a čekal na břehu Moravy nebo Bečvy na záběr. Ne vždy to bylo jednoduché a ne vždy jsem odcházel s pocitem dobře odvedené práce.  Možná je to pradávná lovecká vášeň, instinkt, který mi tenkrát dal dost sily a motivace abych byl vytrvalí. S přibývajícím věkem přicházeli nové a nové zážitky které jsou opravdu nezapomenutelné  a zkušenosti které si střežím jako oko v hlavě , nové výzvy, které jsem nemohl prostě odmítnout. Jednou z posledních výzev byla parma. O téhle rybě jsem věděl jen základ, jak taková parma  vypadá, kde se pohybuje co všechno dokáže a čím se živý. Čím hlouběji jsem se o tyhle ryby zajímal věděl jsem že to bude nezapomenutelný zážitek.  Cíl byl tedy jasný PARMA.
Díky možnostem které mám v rámci TEAMU KODEX  jsem zvolil jednoduchou metodu výběru jak prutu, tak návnady. Jasnou volbou proto byl 2 dílný prut Kodex Twin-Tip QX-i Barbel Rod,který je na tyhle ryby prostě jak dělaný. Krásně pracuje a padne do ruky jako ulity.  Jako návnadu jsem zvolil chytací pelety Black halibut – Garlic o průměru 14 mm. 
Při příchodu k vodě kdy jsem si vytipoval místo kde by se mohly parmy nacházet jsem navázal prut a návnady a vyrazil jsem blíže k proudu. Po pár minutách chytáni na cit se konečně dostavila parma. Záběr byl neskutečny silon mi sjel s polštářku a už jsem jen viděl vlasec ve době jak parma s úplnou lehkostí odjíždí přímo do proudu. Nicméně mě QX-i zachránilo. Neskutečně výborně odvedená práce, prut se krásně prohnut až jsem měl strach že praskne ale ON prostě ne. Držel krásně tvar, pracoval tak jak měl a já si užíval svou první parmu na prutě. 
Vše jsem tak docela razantně přehodnotil. Rybařina OK, ale PARMA je prostě PARMA. Neskutečně bojovná ryba ale naše nástrahy od GARANT BAITS  prostě nenechají žádnou rybu klidně spát.

         

Hynek Dostál
-----------------------------------------------------------------------
Dva silní bojovníci a na závěr noční "pan" KAPR z hloubky

Dovolte abych se s vámi podělil o své úspěchy z mojí 3 dení výpravy z minulého týdne. Všechny tyto krásné ryby se povedli na nástrahy od Garantu.

Druhý den po té , co jsem si připravil lovné místo se začalo konečně dařit dle mých představ. Ale abych nepředbíhal.. Od prvního nadšení jsem měl pocit, že všechno co jsem udělal je proti mě. Ryby braly jen občas a o žádné úžasné kusy se rozhodně nejednalo ..Byl jsem ale rád, že se aspoň něco děje :-) Druhý den odpoledne, když stále vlahý rybolov pokračoval ve stejném duchu jsem si řekl, že musím udělat nějakou změnu. na 1 prut jsem pověsil 24mm Acidku a na druhý menší nástrahu Chytačku halibut, losos ...   a zavezl ještě o 50 m dál než jsme původně chytal. Za 2 h se rozjel první prut a po záseku jsem si byl konečně jistý, že mám na prutu rybu , která už něco váží. Při souboji s tímto kaprem se  náhle rozjel druhá prut a byl tu DOUBLE jako ze žurnálu :-) Oba opravdu bojovné kapry se podařilo úspěšně zdolat a potěšit se s nimi hezkým pohledem a 2 fotkami, jak můžete sami vidět . . Později se ale nic dalšího neopakovalo a odpoledne postupně přešlo ve temný večer. Nahozené pruty jsem stáhnu a řekl si , že na noc změním zcela nástrahy. Na pruty jsem nakonec navlékl svoje osvědčené  24mm  Játra/Scopex a Krab/kril a poslal je do temných hlubin :-) po 3,5 h příjemného odpočinku v bivaku to přišlo... Nádherná jízda plná síly od samého začátku a já jsem tušil, že jsem se asi dočkal.. Zásek - a hned po minutě bylo jasné že dočkal :D Noční tajemný boj plný očekávání a překvapení nakonec přinesl krásného lysce . 

 

-----------------------------------------------------------------------

Utajený bojovník

Krátký sobotní den strávený u vody po třech týdnech pracovních: dost teplé počasí, ale ryby aktivní , což bylo super.
Po dvou hodinách přišel krásný šupík. Přišel na BOILIE PLUM ACID od Garant Baits. Úžasný záběr! Po dalším náhozu během 10 minut
další záběr – neskutečně bojovná ryba … myslel jsem, že mi ten prut zlomí… Po chvilce zdolávání mi to ale urvala…muselo to být něco dost velikého…. Tentokrát jsem si to fakt užil!!
V odpoledních hodinách přisun dva záběry. Opět na BOILIE PLUM ACID / GARANT BAITS. Neskutečně šlapou tyhle nástrahy- úžasný chytáí na tyhle garanty 😊 Takže hned přišel krásný líneček. Zlatá ryba – TIP !!! A posléze opět neskutečný záběr – prut spadl málem do vody a krásný lyseček. Takže, pánové, výprava se víc než zdařila.

Za tým KODEX (Denis M.)

Zdravím všechny.

Chytej s námi – chytej s KODEX.

-----------------------------------------------------------------------

I krátká vycházka býva často úspěšná

O víkendu jsem zaskočil na 2h k vodě. Protože jsme neměl moc času, vsadil jsem na svoje osvědčené nástrahy od GB švestka a klobáska. Asi po 15min lovu přišel první záběr a krásný statný šupík byl v podběráku. Od té chvíle jsem se vlastně už nezastavil.. Skvělý den, skvěle fungující nástrahy, tak to má být ..... Ať se Vám také daří kamarádi rybáři . 😉

KODEX TEAM Denis  

 

 

-----------------------------------------------------------------------

GARANT BAITS opět garantoval

Gratulujeme rybáři k jeho úlovku na Garant Baits boilie HALIBUT LOSOS CHILLI 💯👌
Dobrá práce, Jen tak dál ...👍👍👍

 
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
ODBĚR NOVINEK
Copyright 2019-2023 Angling Tackle Rybářský eshop
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz