Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 790 Kč a máte dopravu po ČR ZDARMA
  • Štítky blogu
Novinky
05.12.2019
ADRENALINE BAITS, HJG-DRESCHER A MIDDY QUARTIX
Nové teleskopické kaprové pruty KODEX Kompressive T series ... Tase o krok ku předu v kvalitě a zpracování .   Feederové pruty a příslušenství řady ... číst celé
Zobrazit všechny novinky
27.12.2022
Recenze

RECENZE PRODUKTŮ

Middy POWER PHASE M120 feeder

Napíšu to jednoduše stručně..! Hledal jsem delší domu feederový prut na velké ryby a do silnějších proudů. Požadavek jsem měl, aby to nebyl " klacek", ale měl stále zachované parametry feederového prutu . Už dle popisu na webu mi padl do oka prut Power Phase, tak jsem se vydal prověřit jeho kvality osobně do showroomu v Českých Budějovicích. Dostal jsem dobré pressíčko k prohlídce a byl jsem mile překvapený ochotou a znalostmi personálu. Pak to ale přišlo. Fyzické seznámení s Power Phase. Bezpochyby to byl ono ! :-) Ne příliš těžký, ale zato pevný a skvěle dimenzovaný feederový prut se 2 špicemi (80 a 160g). Prut pro silné proudy nebo klasický feeder na stojáku, kdy se soustředíte nejen na velké ryby - kdykoliv ! Univerzalita , skvělé zpracování , jistota při zdolávání..Jak jsem mohl už vyzkoušet, kapr 14kg z Berounky nebyl problém a naopak skvělým zážitkem z rybaření! Jediné, co může některé rybáře odradit je transportní délka prutu ( 180cm ), ale věřte mi, že to má svým smysl a z prutu to dělá skvělý a kvalitní funkční celek !

Ať se daří lov s feederem i vám ostatní a zkuste i tento, doporučuji !

Mirek K.

--------------------------------------------------------------------------

V 90 tých letech jsem propadl kaprařině a vše co dnes známe začalo v Anglii a i když dnes již chytám jinak, pokud někde vidím cokoliv z Anglie, začínám se o to zajímat. Patřím mezi starší generaci, ale díky facebooku jsem se dostal až ke společnosti Angling tackle. Už jen ten název mě velmi zaujal a tak jsem byl zvědav, jak společnost bude fungovat. Nejdříve jsme si vyměnili pár zpráv a pak jsem vytvořil první objednávku. Od té doby jsme v úzkém spojení a pan Michálek, (když to jde), mi vozí věci od značek MIDDY a KODEX i osobně přímo na ryby. Všechny objednávky byly velmi rychle vyřízeny a doručeny do druhého dne . Jsem rád, že zde taková firma existuje a jen doufám, že vystoupení Anglie z EU nezasáhne společnost a bude se nadále rozvíjet . Ještě jednou děkuji a přeji hodně zdaru při dalším působení společnosti na našem trhu.

Petr Lafant

--------------------------------------------------------------------------

MIDDY QUARTIX Zero Limits13ft Distance Feeder

Po předchozím neustálém studování prutů Quartix 13ft a čekání na jejich dostupnost jsem neváhal a okamžitě si tenhle feeder pořídil. Už z průběžně dostupných informací jsem byl přesvědčený, že ten prut chci. Protože jsem se naprosto nemýlil, tuto rececenzi poskytuji prodejci velmi stručně a jasně. " Vždy jsme si přál mít prut, se kterým jsem schopen chytat opravdu velké ryby, ale s klidem na srdci s ním můžu chytat i běžné a malé ryby. Tak jedinečně optimalizované špičky a akce s ohledem na vždy dostatečnou silovou rezervu  - to jsem opravdu dloho v ruce neměl." Děkuji Vám a Middy za tento zážitek. 

Petr P.  
--------------------------------------------------------------------------
Middy BATTLEZONE carp feeder
 
Po jednodením zkušebním lovu na stojaté vodĕ a kaprech 60 + jsem navštívil zpĕt řeku . Řeka je řeka a to je to pravé na vyzkoušení "Battlezona" . Osvĕdčil se na 💯 %. Po nĕkolika x krásnĕ čitelných zábĕrech díky jemné špičce a velmi dobré akci se na břeh podívali lopaťáci , podoustve , karasy a konečnĕ krásný bojovný šupináč , který otestoval a potvrdil kvalitu prutu. Prut bez jediného problémů rybu zdolal i přes sílu proud a bojovnost kapra z řeky .
 
 
 
David Malý
--------------------------------------------------------------------------

TOP 7 nejprodávanější - feederové pruty 

1. MIDDY 5G Trinity feeder
2. MIDDY Power Phase M120
3. MIDDY 5G Baggin
4.
MIDDY Battlezone 9ft
5.
MIDDY Quartix 13ft
6.
MIDDY 5G Method Feeder 10ft
7.
Kodex QX-i barbel

--------------------------------------------------------------------------

MIDDY QUARTIX 11ft no limits
Dříve avizovaná premiéra novinky od MIDDY dopadla na jedničku.
Nebudu se zde zabývat technologickým parametry použitých materiálů a jejich zpracování. Protože nezbývá mnoho času než se o slovo přihlásí zima zajímala mne praktická stránka jak se prut chová při lovu. Zásadním rozdílem proti jiným feederovym prutům je konstrukce výměnných špiček.
Jejich dvě třetiny tvoří dutá část s vlepenou špičkou. Po několika nahození mě to dochází.
Přenesení tahové síly při nahození až do špičky s minimálním rozkmitáním. Co to znamená v praxi?
Je to především snadnější udržení směru nahození do stejného místa. V mém případě to znamenalo při použití mini krmítka 10g a použití stejné maximální síly nahození stejnou vzdálenost.
A teď to přijde. Po několika úpravách délky návazce přichází první zřetelný záběr. Při síle návazce 0.12 a háčku KM-1 bez protihrotu vel.16 a vzdálenosti cca 30 metrů se nemůžu do záseku moc opřít. Jako na potvoru je to kapr prut se ohne v celé délce až k rukojeti. Návazec drží háček také a prut krásně tlumí výpady ryby prostě nádhera není co si více přát. Přichází kritická část zdolávání před navedením do podběráku. Přeci jenom háček je hodně malý. Prut i tuto fázi zvládne bez problémů a kapr je v podběráku. Vím že aktivita ryb netrvá v této roční době dlouho tak rychlé foto a šup zpět do vody. V rychlém sledu přichází cejn další tři kapři a nakonec naše klubová ryba Lín včetně několika záběrů jejíž výsledkem jsou chybějící červi (asi plotice nebo perlíni). Představení končí a příroda otočí pomyslným vypínačem. Aktivita ryb ustává je čas zabalit. Cestou domů přemýšlím MIDDY znám velmi dlouho jejich výrobky používám drahně let. Nikdy nešli cestou globalizace s každoročním chrlením nekonečného množství nových produktů. Za každou novinkou stojí několik let vývoje a testování včetně špičkového zpracování.
Poté se jejich produkty stanou na rybářském trhu bestselery na dlouhou řadu let. Rozhodně si myslím že se jím QUARTIX stane.
 
   
 
Ivo Dražský
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

MIDDY QUARTIX DISTANCE 13 ft  část 1.

Na první pohled můžete mít dojem, že se jedná o silný, tuhý nepoddajný prut..... Avšak po nahození a ideálně prvním zaseknutí ryby se Váš názor o 360° otáčí... "Měl jsem tu čest s ním chytat parmy a prut při souboji dokonale přechází do paraboly.... veškeré výpady ryb - a zejména při souboji s královnou řek Parmou si užijete do sytosti.. 

DUTÉ ŠPIČKY = JEDINEČNÁ IDENTIFIKACE ZÁBĚRU 
Voda poměrně dost tekla a já se obával, aby mi proud neohnul špičku za hranici možné identifikace záběru. ALE OMYL !!!  Tahle "třináctka" je tak dobře nadimenzovaná, že se mi špička proudem ohnula jen nepatrně a já měl nad prutem i záběry stále 100% kontrolu. Je výjimečný svými dutými špičkami, díky nim jste schopni číst záběry naprosto zřetelně. Za mne musím říct, že duté špičky oproti špičkám klasickým jsou nesrovnatelně efektivní a sebemenší ryba i navzdory síle prutu Vám dopřeje krásný zážitek při záběru.

PŘESNÝ NÁHOZ a ŠPIČKA je FAKT VIDĚT 😊
Díky vyprofilované dlouhé rukojeti prut skvěle sedí v ruce a máte vždy tak jistotu přesného náhozu a počínání si s prutem obecně. Rád bych vypíchnul výraznou barvu červených špiček, která je velmi dobře viditelná jak ve stínu tak při svitu slunce - není červená jako červená :-)

Verzi Quartix 13ft distance doporučuji na větší vody, přehrady, ale také jsem si jistý, kdybych měl v tento den - kdy parmy braly jedna za druhou   - Quartix 12ft, se kterým jsem se seznámil v show roomu,  troufám si říct, že by se jednalo pro mne o dokonalou feedrařinu :-) ...uvidíte sami :)

Lepší prut jsem v ruce nikdy neměl a že už jich bylo. 

David

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

KODEX SX-i Floater Allround Specimen

Je lehký proutek pro allround rybolov. Ať už se vydáte pouštět splávek po řece, rozhodnete se chytat method feeder a nebo chytáte candáty na mrtvou nástrahu s tímto prutem rozhodně neuděláte chybu. Aktálně s ním rád chytám parmy, prtože jak jsem už zmínil mwethod feeder, tak v proutu při lovu parem si počíná skvěle !
Odlehčená očka ve kterých je místo keramiky teflonová vložka.
Příjemná korková rukojeť přesně padnoucí do ruky.
Parádní parabolická akce prutu.
Dostatečně silný i na zdolávání větších ryb - 11'8" / 3.5m 1.75-2.25lb.
Klip pro uchycení háčku pro rychlé a bezproblémové změny levného místa.
Za mě 1 .

 

Franta F.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Middy Trinity 5GX - 20-80 g

co k tomuto proutku po skutečně pořádném prověření říci? Podle parametrů klasika jako mnoho jiných, ovšem ve skutečnosti je to prut svým způsobem mimo normy. Velmi rychlý, přitom štíhlý, výjimečně silný na svou gramáž, což je dáno hustotou materiálu. Do tohoto prutu se nemusíte bát opřít a stejně lehce jako zdolává ryby, odhazuje i krmítka, která se nemusíte bát pořádně naplnit. Tím, že se prut absolutně nekroutí, hází daleko a přesně. S prutem jsou skvěle sladěny i špičky, které hlásí i jemné záběry přesně, takže prut využijete také k lovu drobných ryb třeba nakrátko. Prut využívám k lovu v tekoucích vodách, ale stejně rád po něm sáhnu i při lovu ve stojatých vodách při lovu kaprů, protože mu ryby ani do sedmi kilogramů nedělají žádné problémy. Sedí mu klasika i method krmítka. Díky rychlému blanku se s prutem dobře zasekává i když chytáte v delších vzdálenostech. Křivka blanku je parabolická, ale v plné parabole prut uvidíte jen při opravdu velkých rybách a i tak tam pořád bude rezerva. Povedený prut v mnoha ohledech na který si rychle zvyknete a i když ho budete používat při mnohých různých situacích, nebudete mít pocit, že by v něčem zaostával za pruty, které jsou označovány jako speciální ... 🙂 Pokud si nebudete jisti jaký prut zrovna k lovu zvolit, sáhněte po 5GX a on to určitě zvládne ...
Jeho bratr prut Middy 5G Distance je o fous měkčí a pod tlakem jde do úplné praboly s tím, že je to velmi silný a houževnatý prut ....

Milan Tychler

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Middy Reactacore XZ Ultra-Control

Po jedné sezóně užívání mohu konečně hodnotit opět jeden z podařených prutů, které uvedla na trh firma MIDDY, a to třídílný Middy Reactacore XZ Ultra-Control.

Blank prutu byl vyroben pomocí technologie Quad, kdy jsou na sebe jednotlivé vrstvy těla prutu kladeny v různých úhlech. Výsledkem je velmi pevný, a přitom rychlý a citlivý skelet, který se pak dále pod vysokým tlakem vytvrzuje speciální pryskyřicí. Výsledkem je pevný, rychlý, houževnatý blank, který se nekroutí a snadno snáší velká zatížení. Díky materiálu, který je skutečně „nahuštěný“ se v tomto případě nelze dostat k prutu, který v ruce necítíte, ale i tak je lehký a příjemný. Jeho klady však dostatečně převyšují tuto drobnost, o které se ostatně zmiňuji jen mimochodem.

Tento prut vyniká především skvělými odhozovými vlastnostmi, protože má skutečně silnou páteř, a proto se hodí jak k lovu v tekoucích vodách, tak i k lovu ve větších vzdálenostech na vodách stojatých. Této skvělé vlastnosti bylo dosaženo velmi dobrým vybalancováním křivky středního dílu, který je tužší, ale přitom není rušivým elementem celkové křivky prutu, která je semiparabolická a pod maximálním tahem, kam se ale dostanete jen při suchém testu anebo skutečně velkých rybách vedených na silném vlasci, až parabolická. Prut velmi dobře doplňují tři dlouhé špičky s perfektní akcí, takže pokrývají, jak citlivý lov nakrátko, tak lov v proudech anebo v dálce.

Tento kousek byste podle gramáže (20-95 g) určitě zařadili do kategorie prutů medium, ale tohle skutečně není prut na plotice či cejny a lov v klidných vodách. Je to spíše „vyšperkované“ lehoučké, a přitom silné heavy, vhodné k lovu kaprů, parem a jiných bojovných ryb. Tím nechci říci, že si s ním nemůžete užít třeba takový lov velkých cejnů v dálce. Při několika výpravách na Novomlýnské nádrže mi byl skutečně platným pomocníkem, protože hodně foukalo, bylo třeba daleko házet a používat těžká krmítka a na to je tento prut jako stvořený.

O tomto prutu by se dalo napsat mnohem víc, rozepisovat technologie, ale vlastní zkušenost to nijak nenahradí. Faktem je, že když si tento prut vezmete do ruky, okamžitě poznáte, že se chová jinak než běžná klasika, což je dáno rozložením materiálu v blanku, ale velmi rychle tomu přijdete na chuť. Jednou nahodíte a hned víte o čem to je …

Milan Tychler

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

KODEX QX-i Barbel 12 ft TWIN TIP

Parmových prutů na našem trhu mnoho nenajdete, nicméně tu jsou. Jejich cena bývá obyčejně dost vysoká jednak proto, že se jedná o pruty speciální, ale hlavně proto, že jsou obvykle vybaveny dvěma horními díly, z nichž jeden je opatřen výměnnými feederovými špičkami.
Většina rybářů se o tyto pruty příliš nezajímá právě díky jejich názvu. Ale tyto pruty nejsou určeny pouze k lovu parem, ale výborně se hodí i k lovu mnoha dalších říčních ryb včetně kaprů a rozhodně je uplatníte i při lovu ve vodách stojatých. Lehčí modely jsou skvělé k lovu tloušťů i cejnů a s těmi těžšími se nemusíte bát žádné ryby, které popadne vaši nástrahu. Můžete je použít i k lovu s mrtvou rybkou na dně.
Už je to nějakou dobu, co se ke mně, dostal prut Kodex QX-i. Docela mě zaujal svou akcí, protože je ve střední části poměrně tuhý, štíhlým blankem a štíhlou korkovou rukojetí, protože právě takové pruty mám rád. Na první pohled se prut jeví jako silný Float prut, tedy prut na plavanou, protože má odlehčená menší SC očka, ale typ K jasně říká, že prut je připraven na mnohem silovější lov a já musím potvrdit, že tahle nápověda je zcela jasná.
S prutem jsem si vyzkoušel klidné vody i silně tekoucí proudy a pochytal s ním tlouště, cejny, kapry a mnoho dalších ryb. Prut díky silné střední části skvěle odhazuje i těžší krmítka, neboť tužší střední část nedovoluje, aby se prut kroutil, při zdolávání působí na ryby hodně agresivně, ale díky přiměřeně měkčí horní části je zdolávání příjemné a lze použít i jemnější návazce, pokud je to třeba což jsem ocenil třeba při lovu ostroretek. Dlouhé grafitové špičky jsou parabolické, takže citlivé, a i se špičkou 2 oz celkem bez problému identifikujete a zaseknete i hodně jemné záběry. Výměnou horních dílů získáte buď silný feeder anebo lehký prut na položenou s velmi citlivou špičkou a obě varianty odvádí svou práci skvěle.
Přepravní délka asi mnoho rybářů nenadchne, jelikož se jedná o dvoudílný prut, jenže právě díky tomu je křivka prutu perfektní. K prutu doporučuji navijáky velikosti 3000-4000. Kapacitně stačí a jejich hmotnost je ideální na dovážení prutu k tomu, aby do ruky bezvadně sedl.
Překvapením pro mě byla cena, která je podle mého názoru více než příjemná.

Milan Tychler

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

MIDDY Arco-Tech K-306 Feeder 10'-11' Carp

Firma MIDDY je u nás známa především díky drobným doplňkům pro lov na plavanou a feederem. Pruty u nás až tak často prezentovány nejsou, ale jak se zdá, situace se mění…

První prut, který jsem měl možnost důkladně vyzkoušet v praxi nejen na rozličných vodách, ale i při lovu různých ryb, byl MIDDY Arco-Tech K-306 Feeder 10'-11' Carp. Pro nás je trochu nezvyklé, aby byl prut s odhozem 50 g označený jako Carp, ale tady je třeba si uvědomit, k jakému lovu byl tento prut primárně vyroben, totiž k rychlému a jemnému závodnímu lovu menších kaprů na placených lovištích. To rozhodně není důvod, proč by měl tento prut oslovovat naši širokou veřejnost, ale ujišťují vás, že využití tohoto prutu je díky jeho jemnosti a síle více než široké i proto, že se jedná o prut s proměnnou délkou. Disponuje totiž vsuvným dílem, kterým si můžete prut snadno kdykoli prodloužit anebo ho zkrátit třeba i během lovu, protože vsuvný díl nemá očko.

Poprvé jsem měl prut u vody v době, kdy bylo ještě hodně chladno a většina rybářů neměla na nějakou vycházku k vodě ani pomyšlení. Ale pro mě je konec zimy dobrá doba, jelikož jsou břehy prázdné a ryby na menších tocích brávají skvěle. Plotice, cejnci, cejni i ostroretky a další ryby včetně pěkných tloušťů jsou při chuti a když vyberete vhodné náčiní spolu se zajímavou nástrahou, k tomu namícháte trošku zajímavé směsi do malého krmítka, máte o zábavu postaráno.  Arco-tech se ve zkrácené verzi s jemnou špičkou chová jako velmi kvalitní a silný winklepicker. Je snadno ovladatelný, velmi přesně hází a umožňuje díky své příjemné zdolávací křivce používat hodně jemné návazce. Je na něm vidět a snadno vás rychle přesvědčí o tom, že by vyroben pro závodní účely a pro použití s jemnými vlasci, abyste byli schopni přesvědčit k záběrům i ryby, které se zrovna moc krmit nechtějí. No, musím říci, že jsem se s tímto proutkem v zimě velmi dobře bavil a ani přicházející jaro mě nepřinutilo ho odložit, protože jsem pro něj rychle našel využití pro lov u břehu v mělčinách prohřívajících se stojatých vod, kde se začínali o slovo hlásit pěkní karasi, líni a také první kapři.

Další oteplení mě ale vždycky vyžene k větším řekám, kde mohu samozřejmě očekávat rozmanité a větší úlovky. V místech, kde se nejčastěji pohybuji se konečně objevili pěkní cejni, pak vytřené krásné ostroretky a samozřejmě kapři, kteří už dovedou vaše náčiní hezky prověřit. Při lovu u větší řeky rozhodně využijete prodlužovací díl, přijdou na řadu těžší krmítka a konečně poznáte co v tomto prutu skutečně dřímá.

Prodloužená varianta prutu je samozřejmě o něco měkčí než ta krátká, ale není to nijak na škodu. Naopak, délku rozhodně oceníte. Prut je i tak rychlý, stále je velmi lehký, a i když k němu použijete naviják velikosti 4000 pořád je to parádní hračička příjemná do ruky, a i padesátka krmítko z něj létá jako z praku. Ovšem na dálku tento prut určitě není. Malá očka nedovolí provádět nijak závratně dlouhé hody, ale i tak se budete pohybovat ve zcela obvyklé normě a s krmítkem o hmotnosti 30 g bez problémů nahodíte padesát metrů daleko.

Ve větších tekoucích vodách je samozřejmě nutné použít tužší špičku. Špičky jsou označeny pouze názvem, ale podle jejich chování a zkoušených zátěží odvozuji, že slabší je asi 0,75 oz a ta tužší 1,5 oz. Obě si při přenosu záběrů vedou dobře i když nejsou právě dlouhé. Jsou ale správně ujímané a tudíž citlivé. Jejich akce je parabolická a ne vrcholová, takže mají velký pracovní rozsah.

Rukojeť prutu je štíhlá, korková, což mám rád. Je příjemná i v zimě, protože nestudí. Sedlo pro naviják je klasické Fuji se šroubením shora.

Nelakovaný matný blank působí decentně a štíhlost prutu i jeho sílu zvýrazňuje kevlarový oplet v dolní části blanku.

Prut působí na první pohled velmi jemně a „lovce kaprů“ byste v něm určitě nehledali. Nicméně zdání klame, protože v něm dřímá pěkně skrytá síla, takže se kaprů běžné velikosti rozhodně bát nemusíte. Zpracování je celkově velmi dobré a já ocenil nejen to, jak je prut lehký, ale především to, s jak jemnými vlasci jsem mohl chytat, což mi hodně pomáhalo v zejména v chladném období, kdy bylo třeba nabízet nástrahy na hodně tenkých návazcích a malých háčcích i větším rybám bez obav, že je budu ztrácet.

Cekově tedy označím tento prut za velmi univerzální s tím, že v tomto případě se vsuvný díl nijak nepodílí na degradaci akce, jak se u některých výrobků běžně děje a ať máte prut se vsuvným dílem nebo bez něj, pořád je to skvělý prut, který využijete při mnoha příležitostech. Doporučím ho tedy nejen závodníkům, ale i běžným rybářům, kteří mají rádi jemný lov větších ryb jak na stojatých, tak i pomalu tekoucích vodách a to jak s běžným, tak i method krmítkem….

Milan Tychler

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
MIDDY Muscle-Tech 300 Feeder 10'

Už nějaký čas si hraju s tímto proutkem a musím říct, že ikdyž se jedná o prut, střední třídy hodně předčil moje očekávání. Je to 3m dlouhý feeder se špičkovou akcí, který jsem využil jak na malých říčkách tak i na jezerech a větších tocích. Hodně mě překvapila jeho síla i při zachování skvělé citlivosti špiček. Je vybaven 2 špičkami ( Light a medium ) rukojeť je z EVA/Korek materiálů a skvěle sedí  ve všech rybáčských situacích při lovu na feeder. Vůbec bych se nebál pustit se s ním do souboje s větší rybou. Určitě mile poteší jak začínající tak i pokročilé rybáře. " Ať se špičky ohýbají "  

David Bartrop

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
ODBĚR NOVINEK
Copyright 2019-2023 Angling Tackle Rybářský eshop
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz